Jak Varonis pomáhá bránit se proti ransomwaru

Varonis vás chrání před ransomwarem jeho rychlou detekcí, optimalizací řízení přístupu a obnovou založenou na datech.

 
 

Varonis detekuje ransomware ve vašich hlavních systémech IT

Tedy na souborových serverech, NAS a v cloudu – kde se nachází terabyty vašich nejdůležitějších dat – a zastaví útok hned v počátcích.

Naše architektura obrany před ransomwarem je navržena tak, aby chránila podniková data před dosud nepopsanými útoky nejenom na koncovém bodě. Zachytí tedy i ransomware, který tradiční zabezpečení perimetru nezachytí.

 

Odhalte ransomware

Analyzujte aktivitu v souborovém systému, takže si včas všimnete, že probíhá útok. DatAlert dokáže pomocí sofistikované analýzy chování uživatelů rozpoznat více než 850 známých variant, ale i dosud nepopsané útoky.

Monitorujte a nechte se upozorňovat na podezřelou aktivitu a chování uživatelů připomínající ransomware pomocí prediktivních modelů hrozeb. Nastavte automatické reakce, které deaktivují napadané účty, než stačí napáchat vážné škody.

 

Předejděte škodám

Omezte prostor pro útok ransomwaru vyhledáním a zablokováním přístupových možností, které ransomware a útočníci využívají.

Odhalte zbytečně široce přístupná citlivá data a globální skupiny, které zpravidla způsobují větší bezpečnostní zranitelnost a infekce ransomwarem.

Stanovte prioritu jednotlivých nápravných opatření díky rozpoznání citlivého a regulovaného obsahu systémem Data Classification Engine, Automation Engine automaticky odstraňte globální přístupové skupiny napříč celými datovými úložišti.

 

Rychle škody napravte

Zjednodušte obnovu po napadení díky úplným záznamům všeho, co bylo zašifrováno. Vyšetřujte podezřelé chování a bezpečnostní incidenty a hledáním v komplexním záznamu všech kontaktů se soubory najděte dotčené soubory, uživatele a zařízení.

 

Odhalte na svých serverech malware

Security Research
Výzkum bezpečnosti a forenzní laboratoř
Zajistěte si nejnovější obranu proti malwaru díky specializované výzkumné laboratoři s odborníky na zabezpečení a datovými vědci, kteří průběžně vyvíjejí nové modely hrozeb, které pomáhají odhalovat i ten nejnenápadnější dosud nepopsaný malware.
Action on Alerts
Nechte se upozorňovat a jednejte
Vyberte si z předdefinovaných upozornění nebo se na podezřelou souborovou aktivitu nechte upozorňovat na základě vlastních kritérií. Automaticky deaktivujte napadené účty a odešlete varování do svého systému SIEM s pokročilými bezpečnostními informacemi ze systému Varonis, díky nimž snáze odhalíte narušení bezpečnosti.
Malware Defense
Určeno k obraně proti malwaru
Využívejte modely hrozeb navržené speciálně jako obrana proti malwaru: od vzorců připomínajících chování známého ransomwaru až po akce naznačující aktivitu automatizovaného malwaru.
 

Nespoléhejte jen na naše slova.

„Chtěli jsme mít možnost sledovat a zastavit jakýkoli útok ransomwaru a malwaru. DatAlert nám to snadno umožňuje. Velmi rychle se ukázalo, že tento produkt skutečně funguje – Varonis dělá přesně to, co tvrdí.“

Ron Mark, MANAŽER INOVACÍ A IT, Gas Strategies

 

Nechte si vypracovat bezplatné posouzení rizika napadení ransomwarem

Získejte úplnou zprávu o uživatelích a datech, které ve vaší firmě představují největší riziko z hlediska ransomwaru. Dozvíte se i to, jaká data jsou globálně přístupná nebo jsou právě napadena.